Finance | Bankjog

Felgyorsulhat a hitelfinanszírozási piac a második félévben a DLA Piper elemzése szerint

hitelfinanszírozási piac elemzés

Megakadt vagy átütemezett ügyletek, visszafogott hitelezői kedv, likviditáshiány – többek között ezekkel a kihívásokkal küzd a hitelfinanszírozási szektor a DLA Piper Debt Finance Intelligence Report 2023 című kiadványa szerint. Míg az első félévet mérsékelt dinamika jellemezte, a szakértők nagyrésze az év második felében élénkülésre számít.

Fenntartható finanszírozási formák: hol tart a szektor termékkínálata?

green finance-sustainability

2021. őszén zajlott le a világ eddigi legnagyobb zöldkötvény-kibocsátása, ami bizonyítja, hogy a fenntarthatóság a pénzügyi és tőkepiaci ágazatban is egyre nagyobb hangsúlyt kap. Ezzel együtt egyre több fenntartható finanszírozási lehetőség és termék jelenik meg a piacon. Az egyes finanszírozási formák főbb jellemzőiről készített összefoglalót a DLA Piper Hungary.

Egyre közelebb a pénzügyi szektor a zöld pénzügyi fordulathoz

Még inkább fókuszba kerülnek a jövőben a fenntarthatósági célú finanszírozások Magyarországon, miután a nemzetközi zöld szabályozás hullámai a hazai pénzügyi szektort is elérték. A környezetvédelmi szempontból fenntartható gazdasági tevékenységek és beruházások finanszírozását a szabályozói elvárásokon felül társadalmi érdekek is támogatják. Borbély Gábor, a DLA Piper Hungary szakértőjének összesítő cikke.

New approval requirements for foreign investments in strategic sectors in Hungary

From 26 May 2020, new rules are applicable for foreign investments in relation to strategic companies in Hungary. Similar rules have been also introduced last year regarding foreign investments in companies operating in the “traditional strategic sectors” (e.g. ammunition, arms and military equipment manufacturing, production of dual-use items and intelligence service equipment, electricity services etc.)

Miért érdemes akkreditívet alkalmazni a kereskedelmi ügyletek során?

A kereskedelmi ügyletek esetében az áruk gyakran jelentős földrajzi távolságot tesznek meg, ennek következtében térben és időben elválik egymástól az áru átvétele, illetve a vételár megfizetése. A kockázat minimalizálására az akkreditív biztonságos megoldást nyújt mind az eladó, mind a vevő részére.

Csődtörvény módosítása – tényleg veszélyben az egész magyar gazdaság?

A Csődtörvényt módosító új javaslattal kapcsolatban az elmúlt napokban egy népszerű hírportálon jelent meg nagyobb terjedelmű írás „Lex reptér: törvény, ami az egész magyar gazdaságot veszélyezteti” címmel. Blogbejegyzésemben amellett érvelek, hogy amennyiben a követelésbehajtási célú felszámolási eljárásokat jogi realitásként elfogadjuk, úgy a módosítás alapvetően jó irányba mutat.